+380-98-444-30-04   info@trackmobile.com.ua            
 
 
 

 
 
Сталеві залізничні колеса
 
 
     
 
У 1814 році англійський інженер Джордж Стефенсон побудував перший паровоз для роботи на залізниці.

Він революційно відрізнявся від попередніх парових автомобілів: для тяги використовувалися сталеві колеса з ребордами / гребенями.

Так двісті років тому гребневі сталеві колеса стали стандартом для залізничних перевезень по всьому світу.

Trackmobile дотримується цього стандарту з тих же причин, що і всі залізниці
  • Сталеві колеса більш довговічні, ніж гума або поліуретан
  • Коефіцієнт зчеплення сталевих коліс на сталевих рейках стабільніший, ніж зчеплення гумових або поліуретанових коліс в широкому діапазоні умов руху (сніг, крига, дощ, забруднення)
  • Сталеві колеса мають набагато менший опір коченню, ніж гумові або поліуретанові шини
  • На сталеві колеса не впливають елементи конструкцій рейкового шляху: стрілочні переводи, стики, контррейки, різні плити, куточки на залізничних переїздах
  • Сталеві колеса не можуть «луснути», а гумові шини легко виводяться з ладу при проколі
  • Сталеві колеса завжди зберігають однакову пляму контакту з рейкою, а гумові пневматичні шини (звичайної шириною 250 до 300 мм) деформуються на 75 мм головки рейки

Проблема деформації шин на рейках надзвичайно важлива. Конструктивно стандартні шини створені для передачі навантаження всієї шириною протектора на площину поверхні кочення. Коли пневматичні гумові шини встановлюють на головку рейки, четверта частина ваги транспортного засобу плюс навантаження, що передається від причеплених вагонів, зосереджуються лише на малій частині (до 75 мм) ширини протектора. На фотографії показано, як шина деформується під вагою транспортного засобу 19 тонн. Деформація викликає підвищені навантаження на боковини шини і внутрішню структуру (корд), на які не розрахована шина в звичайних умовах.

Крім того, враховуючи те, що гума добре тримає стискаючі навантаження, вона має низьку стійкість до зрушення. На рейках, при транспортуванні важких поїздів, шини стискаються під масою транспортного засобу, і одночасно зрушення від крутного моменту, що передає тягове зусилля на рейку. Поздовжнє зусилля зсуву плюс сила стиснення, плюс тертя між шиною і рейкою швидко нагрівають частину протектора до точки руйнування гуми.

Клієнти, що використовують машини з приводними колесами на пневматичних гумових шинах повідомляють, що «термін життя» шин набагато коротший, ніж очікувалося і становить від 1 до 6 місяців (за винятком декількох машин з низьким коефіцієнтом використання). В середньому клієнти змушені змінювати комплекти шин 3 - 4 рази на рік.





Машина на гумових шинах використовує додаткові опорні катки / ролики для утримування її в рейкової колії. При цьому до 25% ваги машини використовується для притискання цих опорних ковзанок до рейок. Інженерам доводиться вирішувати два суперечливих завдання:
  • для збільшення зчіпної ваги і тягових можливостей машини треба передавати якомога більше ваги на тягові гумові колеса
  • а для запобігання сзуву поїзда з рейок треба якомога сильніше притискати опорні катки до рейок, тобто передавати на них більше ваги
В результаті це протиріччя закладене в конструкцію машини призводить до зниження безпеки руху.



З цих причин технології сталевих коліс завжди мають переваги над гумою при серйозних залізничних роботах.